تصاوير منتخب

درباره سايت

علقمه

زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.*** مقام معظم رهبری*** این وبلاگ زیر نظر بنیاد شهید و امور ایثارگران دهنو[اصفهان]می باشد. دلیل انتخاب این عنوان ["علقمه"]برای وبلاگ به خاطر شروع به کار آن در روز تاسوعای حضرت اباالفضل می باشد. ما را از نظرات خود بهره مند کنید. نکته:شما برای استفاده از مطالب و امکانات سایت ابتدا باید عضو شوید. مدیریت وبلاگ : علی یزدی

ثبت نام

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

بايگاني

پربازديدها

تبادل لينک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان علقمه وآدرس isardehno.rozblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان پس از تایید در سایت ما قرار میگیرد.
عنوان :
آدرس :
کد : کد امنیتیبارگزاری مجدد

پيوندها

شبکه هاي اجتماعي

شهید والامقام محمد رضایی

 وصیت نامه و زندگی نامه شهدا

شهید والامقام محمد رضایی

 

 

 

 

 

 

وصیت نامه شهید بزرگوار

كدشناسايى  :1341752

كدبايگانى  :5951 60

نام  :محمد

نام خانوادگى  :رضايى‌دهنوى

نام پدر :على

تاريخ‌تولد  :01/01/1338

ش.ش   :2088

محل‌صدورشناسنامه   :خمينى‌شهر

 تاريخ شهادت  :29/12/60

نوع حادثه  :حوادث‌مربوطبه‌جنگ‌تحميلى

شرح حادثه  :حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن-توسطدشمن‌درجبهه

استان  :بنيادشهيداستان‌اصفهان

شهر :اداره‌بنيادشهيدخمينى‌شهر

وصيت‌نامه   :%

605951

1341752  

 شهید محمدرضائى دهنوى

 

وصیت نامه شهید بزرگوار

 

خدمت پدر و مادر عزيزم سلام عرض ميكنم و از همه ميخواهم كه اگر خداى بزرگ‌بزرگترين پيروزيها را نصيب ما كرد هيچ وقت‌به خود مغرور نشويم و باز هم ياد خدابكنيم و بگويم خدا تو بودى كه ما توانستيم‌پيروز شويم و اگر شكست خورديم بازهم از خدايخواهيم كه ذليل و خوار دشمن نشويم.

همان دعائيكه حضرت على (ع) قبل از يكى از جنگهاى خود خطاب به افرادخود كرد. پدر و مادر نمى دانم كه مى توانم ديگر برايتان نامه بنويسم يا نه، ولى اين مسئله اى نيست كه من زنده ميمانم يا نمى مانم. مسئله اين است كه اين زنده يا مرده بودن من چقدر ميتواند در جامعه حركت ايجاد كند و آيا به قول دكتر مى تواند در پيكر مرده جامعه زندگى بدمد. اگر به حاطر دفاع از انقلاب، دفاع از ملتى كه مى خواست به دنيا بگويد آقاجان من آقا بالا سر نمى خواهم، جانم را بدهم شما هم هيچ ناراحت نباشيد ، حداقل اين خوشحالى را برايتان دارد كه پيش نسل آينده و يا چند نسل ديگر اين آبرو را داشته باشيد كه بگويند شما با دادن اين تلفات ما را آماده براى كارهاى اصلى‌تر دستمان را باز گذاشتيد. آرى پدر و مادر ما در جبهه شوش هستيم و در حاليكه برادارن هر لحظه انتظار حمله را مى كشند تا ملت عزيز را بتوانند از انتظار در بياورند. من هم مثل صدها هزار نفر از اين ملت در حركت عظيم امت قهرمانمان الحمدالله توانستم شريك كنم و بتوانم در حمله شركت كنيم برگه پايان خدمت و اينها نبايد بتواند ما را از راهمان باز دارد و يك ماه يا دو ماه  دير و يا زود آن مسئله اى نيست. اگر زنده مانديم كه مى آيم و آنرا مى گيريم و اگر شهيد شديم كه ديگر برگه پايان خدمت مى خواهم چكار. بهر جهت اميدوارم بودن يا نبودن من نتواند اثرى روى اراده آهنين شما داشته باشد. شما سعى كنيد كه يدالله و احمد و حسن و يحيى و بهرام و اكبر و تمام فرزندان‌و نوه تان را آنجورى تربيت كنيد كه يتواند اسوه و اسطوره اى براى تمام ملتها باشند.

بهر جهت چون زنده و يا زنده نماندن ما دست خداست و ما تابع تقدير الهى هستيم هر چه كه خدا بخواهد تنها حرفى كه با شما دارم اين است كه اگر تا بحال واقعا نتوانستم آن فرزندى كه بايد مى بودم و نبودم از شما عذر مى خواهم ولى اميدوارم كه از اين ببعد آن جورى كه شما دلتان ميخواهد باشم. مگر نه اين است كه زندگى يا مردن ما براى شدن است نه بودن. كه اگر مى خواستيم فقط براى بودن باشيم همانطور مثل صدها جوان ديگر كه سر كوچه ها پرسه مى زنند و بعضى از آنها حتى اداى روشنفكرى هم در مى آورند و بعضى وقتها سر كوچه جنگ و صلح را برايش طرح مى ريزند مى مانديم و مثل آنها عروسى مى كرديم سر كار مى رفتيم اينجور چيزها ولى زندگى فقط در رفتن است اگر حركت نباشد پوسيدن و گنديدن.

شما نبايد به فكر اين باشيد كه بچه داشته باشيد براى اين كه فقط دلتان را خوش كنيد به بچه داشتن تنها حرف آخرى كه دارم اين است كه واقعا هميشه امام را فراموش نكنيد حرفهاى امام را و اعمال امام را، كلام امام را كه بايد هر جمله اش را نه فقط روى ديوارها بلكه در قلبها نوشت و در قلبها كاشت ، آرى امام هر كلامى كه مى گويد فرياد صدها ميليون انسان اسير در دست امپرياليزم است و نه تو پدر و مادرم بلكه هر كس ديگر بايد چنين حالتى را داشته باشيد كه كلام امام واقعا در قلبتان بماند و با اعمال خود آنراتائيد كنيد ، پدر و مادر عزيزم اگر خدا خواست و من شهيد شدم راضى نيستم كه خون مرا با حواله پيكان و موتور نمى دانم كود شيميايى اينجور چيزها عوض كنى.

مگر نه اين است كه شهيد وقتى از همه خداحافظى مى كند همه آنها آن چيزهايى كه مى خواهد او را از رفتن و شدن باز دارد مى برد حال ماشين باشد، زن ، بچه، پدر و مادر و هر چيز ديگرى مى خواهد باشد پس اين خيانت يخود شهيد است كه ارزش شهيد و ارزش خون شهيد را با

يك  سرى چيزهاى بى ارزش عوض كند ديگر حرفى ندارم و فقط با شما خداحافظى مى كنم انشا . . . كه ما ادامه دهندگان راه شهيدان باشيم

والسلام‌محمد رضائى

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

ان الله يحب الذين يقاتلون فى سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص 4 سوره صف

به نام الله يگانه وجودى كه تمام كارها به اراده اذن او است و چشم تمام مستضعفان موجودات مخلوقات در دنيا و جهان به نصر او دوخته شده آن خدائى كه بخشنده ومهربان است به تمام موجودات و مخلوقات در دنيا و بخشنده و مهربان است فقط به مومنان در آخرت به نام آن خدايى كه اينقدر به ما بندگان لطف كرد.

و شهادت را قرار داده تا انسان بتواند هر چه زودتر و بهتر به نزد معشوق خود مى گردد.

خداوند در قران مى فرمايد:      ان الله اشترى من المومنين انسهم و اموالهم لهم الجنه

همانا خداوند خريد از مومنان جانها و مالهاى ايشان را كه براى ايشان است بهشت آرى اين آيه نشانه ديگرى بر لطف خداوند نيست به بندگانش است كه ما را آفريد و همه هستى ما نيز از آن اوست ولى او باز با ما معامله مى كند.

با عرض سلام سخنى كوتاه با ملت شهيد پرور و غيور ايران هرچند كه من حقير لياقت سفارش براى اين امت هميشه بيدار را ندارم ولى از مردم مى خواهيم كه هوشيارى و بيدارى خود را حفظ كرده و هميشه در صحنه بودن خود را نشان دهند و با كارهاى خير و نيكوى خود كه اين نهضت را تا بدينجا رسانيديد رهبر كبير انقلابمان امام خمينى را يارى كرده و مبادا او را تنها بگذاريد و قلب او را ناراحت كنيد كه در آن صورت خداوند شما را نخواهيد بخشيد.

چون خود مى دانيد كه ما 2500 سال است كه انتظار چنين روزى را مى كشيديم كه چنين سرزمينى داشته باشيم. تا بتوانيم خداى را شكر كنيم كه در گوشه هايى از زمين كه او آفريده ما بتوانيم حكومتى اسلامى بر پا كنيم.

دستورات خداوندى را كه براى صلاح و راحتى انسانها نزول يافته پياده كنيم پس شما مبادا غفلت كنيدو وحدت و برادرى را كه در پناه آنها به پيروزى رسيديم از ياد ببريد و تا جان در بدن داريد از اين نهضت اسلامى كه خدا  نسيبمان كرده نگه دارى كنيد و امام را تنها نگذاريد خداوند به ما اجر عنايم عنايت فرمايد.

سلام و درود فراوان بر خانواده عزيزم كه مرا پرورش داديد و تا بدينجا رسانيديد و زمينه را برايم آماده ساختيد كه بتوانم راهم را بيابم و در آن قدم بگذارم از شما مى خواهم كه در سوگ من ننشينيد و براى من گريه و ناراحتى نكنيد كه خداوند خود پاداش پويندگان راهش را مى دهد از تو اى پدرم مى خواهم كه وقتى خبر شهادت مرا شنيدى‌دو ركعت نماز شكر به درگاه خداوند سبحان بجاى آورى و مرا حلال كنى خداوند صبر يعقوبى بر تو عنايت فرمايد.

از مادر عزيز و مهربانم مى خواهم كه همچون زينب استوار باشى و خواهرانم را نصيحت كنى و با ديگر خواهرم آن كنى كه رضاى خدا در آن است زهرا اميد داشتى كه در آينده چون فاطمه (ع) از او پذيرايى كنم و مبادا خود گريه كنى به خواهرانم بگو كه برادرتان جاى دورى نرفته است و نزد خداست همان خدايى كه شبانه روز پنج مرتبه با او سخن مى گويى و بازگشت همه بسوى اوست.

از برادر عزيز و از گل نازكترم مى خواهم كه پيام خونم را با كمك دوستان به امت شهيد پرورم برساند و از او مى خواهم‌كه در راه خود استوار و پرتوان باشد و از ياد خدا دور نشوند و پدر و مادرم را يارى و كمك دهد تا مبادا نبودن من را

 

 تصاویر ی از شهید بزرگوار

 

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن ها کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب مرتبط